Życzę Ci, Córeczko…

Chcę Ci życzyć, Córeczko moja, ogromu radości. Radości z zabawy z koleżankami w piaskownicy. Radości z tego, że nauczyłaś się jeździć na rowerze. Radości z każdego udanego chwytu rzuconej do Ciebie piłki. Życzę Ci radości z każdego znalezionego dmuchawca i każdego zjazdu na sankach z przydomowej górki.

Życzę Ci, Córeczko, wielkiej satysfakcji. Satysfakcji z każdego nauczonego się wierszyka i każdej zaśpiewanej piosenki. Satysfakcji z nauczenia się literek i liczenia do piętnastu. Satysfakcji z pierwszej zawiązanej sznurówki i każdej pieczątki – buźki za dobre zachowanie w przedszkolu.

Życzę Ci Córeczko, niezliczonych uśmiechów. Posłanych do swojego ukochanego pieska, do taty, który wraca z pracy, do babci, kiedy odbiera Cię z przedszkola i do mnie, kiedy całuję Cię na dobranoc.

Życzę Ci wielu pięknych wspomnień. Wspominaj czas spędzony z Rodzicami, czas wycieczek w przedszkolu i wielkich przygód na placu zabaw.

Życzę Ci dużo brudu w dzieciństwie. Żeby buzia była brudna od truskawek, włosy pachniały wiatrem, rączki były brudne od ziemi i piasku, a nogi umoczone od wielkich kałuż.

Życzę Ci córeczko, głośnego dzieciństwa. Śmiej się, kiedy jesteś szczęśliwa. Płacz, kiedy jesteś smutna. Piszcz, kiedy jesteś podekscytowana i krzycz, kiedy się boisz.

Życzę Ci wszystkiego. Życzę Ci absolutnie wszystkiego, ponieważ tylko w dzieciństwie wolno nam wszystko. Tylko dzieciństwo pozwala na bezkres śmiechów i płaczu. Tu nie ma miejsca na zastanawianie się, czy „wypada” lub „nie wypada”. Będąc dzieckiem jesteś najszczerszą wersją samej siebie – nieograniczoną żadnymi ramami, którymi zaczniesz się przejmować, gdy będziesz już duża. Życzę Ci pięknych dni, wielu wspomnień, tony lodów, kąpieli w zimnym jeziorze, zdartych kolan na rowerze i wspaniałych przyjaciół. Nie bój się dzieciństwa, niech Cię nie ogranicza. Życie jeszcze zdąży pokazać, gdzie leżą granice. A teraz – baw się, ciesz, rośnij i bądź szczęśliwa. Zerknij czasem w bok – jestem tu. Jesteś bezpieczna. Tutaj nie wydarzy się nic złego. Bądź dzieckiem!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s